El Grifo - logo MENU

La Pita Costa Rica

Projekt reforestace krajiny na Costa Rice.

O projektu


La Pita Costa Rica - El Grifo

Od 2. světové války bylo na Costa Rice vykáceno zhruba 80% lesů, což má obrovský dopad na životní prostředí a přímo či nepřímo přispívá ke zvýšenému výskytu povodní, znehodnocování půdy a značné ztrátě diverzity divoké zvěře a živočichů.

Díky navázání spolupráce s místní organizací se teď podílím na reforestaci prvních 30 hektarů vykáceného území s enviromentálními, komunitními i globálními dopady.



Enviromentální dopad

El Grifo - La pita Costa Rica - projekt reforestace krajiny

Stromy mají schopnost zadržovat vodu a ochlazovat své okolí. Díky tomu bude okolní půda znovu plodná, místní vyschlé řeky budou znovu poskytovat vodu a nebude docházet k častým povodním kvůli přímému stékání dešťové vody do údolí.

Komunitní dopad

El Grifo - La pita Costa Rica - projekt reforestace krajiny

Využitím ovocných stromů pro zalesnění budou lesy zdrojem jídla pro okolní komunitu, čímž snížíme jejich závislost na penězích a celkovou lokální chudobu. Zároveň bude projekt reforestace zdrojem pracovních pozic pro mladé lidi, díky čemuž budeme v lidech stimulovat vztah k udržitelnému životnímu stylu a rozvíjet enviromentální uvědomění.

Globální dopad

El Grifo - La pita Costa Rica - projekt reforestace krajiny

Každý strom, ať už roste kdekoliv, má vliv na celý ekosystém. Lesy čistí vzduch a zejména přeměňují oxid uhličitý (CO2) na kyslík. Obsah CO2 v atmosféře stále roste a je mu přikládán hlavní vliv na změny v klimatu, které se negativně projevují na všech místech planety, ať už v menší míře, nebo i vznikem velkých přírodních katastrof.